Inqbator - The Spin EP - mp3 zip

Dostępność: W magazynie

9,99 zł + premia 5 MC
Kup ten produkt w podanej wyżej cenie, a dostaniesz premię w wysokości 5 MC extra do wykorzystania na MegaTotal.pl

Inqbator - The Spin EP - mp3 zip

Więcej widoków

* Wymagane pola

9,99 zł + premia 5 MC

Szczegóły

Poruszający monumentalną melancholią wszechświat, zbudowany z gitary, głosu, wiolonczeli i kilku innych urokliwych partii instrumentalnych. Popis songwritingu w najlepszym stylu - introwertyczny tekst, wspaniała melodia i niepowtarzalny klimat. W pięciu utworach EP The Spin mieści się paleta emocji porównywalna do niezbyt wielu zjawisk na współczesnej scenie muzycznej w jej stu postmodernistycznych i post-rockowych odsłonach. Może i dlatego, że oprócz zimnego, krystalicznego piękna współczesnej sceny islandzkiej czuć tu także silnego ducha największych bardów ostatnich kilku dekad oraz niezapomniane krajobrazy jakby ze świata 4AD. Najbardziej poetycki i najdłuższy nawet opis tej muzyki nie zastąpi jednak samych dźwięków.    

Inqbator to projekt - dziecko Jakuba Bugały, artysty jaki niełatwo otwiera się dla świata. Dość długo tworzył do przysłowiowej szuflady, zanim dzięki kilku osobom, które jego muzyka zafascynowała dał się poznać nieco szerszej publiczności. W 2012 roku demo z dwoma utworami trafiło do Radia Roxy (dzięki Kari Amirian) oraz Trójki (audycja Strzały znikąd Piotra Miki). Na wyjątkowym talencie poznali się także fani z MegaTotal.pl, dzięki którym ta muzyka pojawia się dziś w nowej, pieczołowicie zaaranżowanej formie.

Materiał powstawał w 2013 roku w Krakowie, gdzie Jakub poznał wiolonczelistkę Justynę Doniec, której wkład twórczy w znaczący sposób wpłynął na wyjątkowy klimat tej produkcji. Obecnie także razem koncertują. Poza tym w produkcji pomogło kilku innych muzyków. Ich nazwiska poniżej. 

Na razie muzyka z EP The Spin dostępna jest w plikach cyfrowych. Za kilka tygodni ukaże się także na płycie.

Utwory:

1. No Strong
2. If
3. Bit
4. The Spin
5. The Storm

Nagrania zrealizował zespół w składzie:

Jakub Bugała - kompozycje, teksty , gitara, śpiew, aranżacje.
Justyna Doniec - wiolonczela, aranżacje.
Jakub Miarczyński - aranżacje partii perkusyjnych.
Krzysztof Ropicki - gitara basowa.
Piotr Kardas - Rhodes Piano (If), produkcja nagrań

Cover art: Karol Chmurkowski

Realizację nagrań sfinansowali fani z serwisu MegaToptal.pl:

Mateusz Kazberuk
gaduła
mdwh
wspione
Łukasz Kulski
Karol Chmurkowski
stasia53
skladmuzyczny.pl
tf68nashorn
emce71

oraz 91 innych fanów