Klimt - Genesa

Dostępność: W magazynie

29,99 zł + premia 5 MC
Kup ten produkt w podanej wyżej cenie, a dostaniesz premię w wysokości 5 MC extra do wykorzystania na MegaTotal.pl

Klimt - Genesa

Więcej widoków

Szczegóły

"Genesa" to mistyczna podroż do własnego wnętrza. Na albumie można usłyszeć miksturę z pogranicza ambientu, post-rocka i shoegazu... Trzecia solowa płyta Antoniego Budzińskiego ukrywającego się pod pseudonimem Klimt. Dominują tu głównie transowe ściany dźwiękowe o onirycznym charakterze. Przekaz płyty został zainspirowany światem snu, jest całkowicie zatopiony w doświadczeniu sennym. Tytuł natomiast, odnosi się do pierwotnej kwintesencji ludzkiego umysłu, która w dzisiejszym świecie zamazuje się coraz mocniej i schodzi na plan nieświadomości. Materiał został zmasteringowany przez Tom'a Meyer'a (Brian Eno, Nick Cave, David Gray) w hamburskim studiu Master & Servant. 

Klimt to projekt solowy Antoniego Budzińskiego grającego na co dzień na gitarze w sopockim zespole Saluminesia. Zadebiutował na składance Sleep Well III (Requiem Records) z utworem "Ennui" w maju 2007. W marcu 2008 ukazała się jego debiutancka płyta zatytułowana 

"Jesienne odcienie melancholii" (Requiem Records). Debiutancka płyta artysty znalazła się w wielu podsumowaniach polskich płyt 2008 roku m.in. w magazynie "Przekrój". Klimt wystąpił na IX edycji Open’er Festival, na Seven Festival oraz na SpaceFest. Druga płyta sopockiego artysty "AGAPE" ukazała się w lutym 2011 roku. Wydana nakładem Polskiego Radia została objęta m. in. patronatem Trójki (Program Trzeci Polskiego Radia) oraz Myspace. W grudniu 2011 roku Klimt wziął udział w kolektywie międzynarodowym Pure Phase Ensemble u boku takich artystów jak Ray Dickaty (ex-Spiritualized) oraz Jamie Harding (Marion).

01. Bardo 
02. Felicity 
03. Moving At The Speed Of Balance 
04. Icaro 
05. A Dream Within A Dream 
06. Please Don’t Take Life Too Seriously! Just Read The Manual! 
07. Focus 27 
08. 90 degree turn

Muzyka: Antoni Budziński
Realizacja nagrań, produkcja i mix: Antoni Budziński
Mastering: Tom Meyer (Master & Servant) 
Projekt graficzny: Łukasz Pawlak 
Fotografia: Paweł Budziński

Wydawnictwo: Requiem Records

[opis wydawcy]