Krew - Nowe Rytmy - Nowa Muzyka 1986-1989 (Archive Series)

Dostępność: Brak w magazynie

69,99 zł + premia 10 MC
Kup ten produkt w podanej wyżej cenie, a dostaniesz premię w wysokości 10 MC extra do wykorzystania na MegaTotal.pl

Krew - Nowe Rytmy - Nowa Muzyka 1986-1989 (Archive Series)

Więcej widoków

Szczegóły

Zapis muzycznych eksperymentów i poszukiwań grupy poznańskich studentów, zainspirowanych psychodelią lat 60. Grupa Krew powstała w październiku 1986 roku w Poznaniu i działała do czerwca 1989 roku. Utworzyli ją byli muzycy punkrockowej formacji Ręce Do Góry: Łukasz Czarny – gitara basowa, Artur Stanilewicz – gitara, Remigiusz Cholewicki – perkusja, Ryszard Gromadzki – śpiew i Małgorzata Kurlus – organy. Później tę ostatnią zastępowali Bartosz Ciepłuch i Witold Oleszak. Dołączyli też drugi wokalista Andrzej Rzepecki i trębacz Andrzej Łakomy.

Inspirację dla muzyków, którzy byli studentami poznańskich uczelni, stanowiły dokonania psychodelicznych grup z lat 60. Po kilku miesiącach prób, na początku 1987 roku, zespół zadebiutował przed poznańską publicznością. Koncert został zarejestrowany i opublikowany własnym sumptem na kasecie pt. „Obłąkany Fryc”. W tym samym roku podczas występu w Elblągu nagrano materiał na drugą kasetę pt. „Dziki i dziewięć opowiadań”. Na kolejne wydawnictwa grupy trafiły zapisy koncertów w poznańskich klubach w 1988 roku. Inne ważne występy zespołu miały miejsce na festiwalach w Katowicach i Świnoujściu. Formacja dokonała też, w amatorskich warunkach, nagrań studyjnych.

Krew tworzyli studenci wydziałów: prawa, historii, biologii, filologii polskiej, dziennikarstwa, architektury i sztuk pięknych. Rozpiętość obszaru zainteresowań i kolektywna praca miała ogromny wpływ na tworzoną przez nich muzykę. Wspólnym elementem artystycznych poszukiwań było eksperymentowanie ze stylistyką rocka. Żaden z członków grupy nie planował kariery muzycznej, dlatego wspólny proces twórczy pozwalał na odrzucenie kompromisów, co zaowocowało oryginalną i niezależną wypowiedzią artystyczną. Niestety z chwilą ukończenia studiów, w czerwcu 1989 roku, muzycy w naturalny sposób rozwiązali zespół.

Album jest dźwiękowym zapisem koncertów, odbytych w latach 1986 - 1989.

Wydawnictwo: Requiem Records

[opis wydawcy]