Przeciwziemia - Tattooed Head Woman

Dostępność: W magazynie

9,99 zł + premia 50 MC
Kup ten produkt w podanej wyżej cenie, a dostaniesz premię w wysokości 50 MC extra do wykorzystania na MegaTotal.pl

Przeciwziemia - Tattooed Head Woman

Więcej widoków

Szczegóły

Czym jest Przeciwziemia? Słuchając tej muzyki z pewnością można dojść do wniosku, że czymś bardzo odległym od naszej planety. Odległym, ale i poprzez to bardzo wciągającym, by nie rzec hipnotyzującym. Druga płyta wrocławskiej Przeciwziemi potwierdza, że mamy do czynienia z jednym najbardziej oryginalnych zespołów rockowych w Polsce. Ich muzyka jest unikalnym połączeniem rocka progresywnego z psychodelią i elemantami folkowymi, nierzadko inspirowanymi orientem.

Bardzo dojrzałe i rozbudowane, lecz zarazem przebojowe kompozycje zwracają uwagę na dojrzałość zespołu, zwłaszcza w sferze aranżacji i budowania napięcia utworów. Wyróżnia się na pewno dynamiczny utwór tytułowy, pulsujący groove, bedący popisem wykonawczej ekspresji zespołu i ognistej wokalistyki Bartosza Sobieraja, z pewnością jednego z najlepszych rockowych głosów w kraju. Bartosz, już więcej gardła włożyć naprawdę nie można!

Korytarze i Szczury to dwa pieczołowicie utkane utwory, w których po każdym przesłuchaniu można odnaleźć coś nowego. Korytarze ujmują liryzmem i delikatnością, Szczury przykuwają uwagę orientalnym motywem doskonale kontrastującym z mocną linią wokalną.Zamykająca właściwą część EP-ki eklektyczna art rockowa ballada Covered by The Sun swym epickim rozmachem mogłaby wieńczyć niejeden pełnowymiarowy album. Będące bonusami utwory Corridors i Holy Bomb to nic innego jak anglojęzyczne wesje utworów Korytarze oraz Sczury.

Do wydania płyty przyczynili się Fani z serwisu MegaTotal.pl:
krzysztalek
accountj
wspione
soul
adriana...
barth1234
musiq
nfp_poland
dzikowskip
le_banana
oraz 129 innych fanów.

Płytę nagrał zespół w składzie:
Bartosz Sobieraj - wokal, gitara akustyczna, saz
Tomasz Jaśkiewicz - gitara basowa
Konrad Kościelski - perkusja
Przemysław Banaszek - klawisze
Krzysztof Labisz - saksofon sopranowy i tenorowy

Gościnnie - Barbara Ratajczak - wokal

Utwory na płycie:
01. Tattooed Head Woman
02. Korytarze
03. Szczury
04. Covered By The Sun
Bonusy:
05. Corridors
06. Holy Bomb