Radek Tarach - Pierwszy krok (Nowość!)

Dostępność: W magazynie

14,99 zł + premia 75 MC
Kup ten produkt w podanej wyżej cenie, a dostaniesz premię w wysokości 75 MC extra do wykorzystania na MegaTotal.pl

Radek Tarach - Pierwszy krok (Nowość!)

Więcej widoków

Szczegóły

Tak naprawdę Radosław Tarach swoje pierwsze kroki na scenie muzycznej postawił już w wieku 4. lat, kiedy wygrał konkurs muzyczny “Wiosenna nutka”, organizowany przez dom kultury w rodzinnych Ząbkowicach Śląskich. Potem doskonalił swój warsztat pod okiem kilku znanych postaci, m.in. Grażyny Łobaszewskiej czy Elżbiety Zapendowskiej. Występował w Opolu, Wrocławiu i kilku innych estradach, z katowickim Spodkiem na czele, gdzie zawiódł go sukces odniesiony na portalu lowimytalenty.pl.

Potem zaś odnalazł MegaTotal.pl, a na nim 160. fanów, którzy sprawili, że Radek właśnie wydaje swój debiutancki krążek “Pierwszy krok”! To już 77. płyta zrealizowana dzięki najhojniejszej muzycznej społeczności w Polsce :) To płyta pełna radości życia i nasycona młodzieńczym optymizmem, tak jak i ten utwór z niej pochodzący.

Muzyka zawarta na płycie to dobrze zaaranżowany i wykonany pop z elementami soul (głównie w warstwie wokalnej) i hip-hopu. Utwory świetnie nadają się do tańca, ale także mogą zagościć na radiowych listach przebojów. Choć na pierwszy klip wybrano dynamiczny i zabarwiony hip-hopowymi elementami utwór Przed siebie, to uwagę najbardziej przykuwają dwie spokojniejsze kompozycje Radka. Pierwsza z nich to Lonely z ciekawą linią wokalną o cechach klasycznego r'n'b. Serca nie tylko młodych fanek i fanów zdobyć może natomiast jak żaden inny utwór z tej płyty liryczna ballada Mam siłę, bardzo sugestywnie wykonana przy akompaniamencie pianina.       

Radek nie tylko komponuje, ale też pisze teksty. Ich tematy są proste i dotykają spraw uniwersalnych - miłości, radości życia, zmagań z przeciwnościami losu ale wiary w nadchodzącą przyszłość. Takie teksty dobrze korespondują z przystępną muzyką młodego twórcy.

Utwory:

01. Inspiracja 
02. Jeszcze więcej
03. My Road - Przed siebie
04. Lonely
05. Mam siłę
06. Kolor naszego nieba

Płytę skomponował i nagrał zespół w składzie:

Radosław Tarach - kompozycje (4.5.6.), śpiew, teksty
Marcin Fornalczyk - kompozycje (1.2.), produkcja
Piotr "Mad" Przelazły - kompozycje (3.), produkcja
Andrzej Wiśniewski - aranżacje
Mikołaj "Mixee" Kubiński - pomoc, skrecze (3.4.)

Realizacja nagrań, miks, mastering: Krzysztof Kucharczyk, EOS Studio Wrocław

Zdjęcia okładki: Natalia Junik, Agencja filmowa "Karuzela" z Wrocławia (front)

www.radektarach.of.pl

www.facebook.com/radoslawtarach

Premiera płyty Radka Taracha – wydarzenie na Facebooku.

Wydanie płyty umożliwili Fani z serwisu MegaTotal.pl:

muchaphu
wspione
dani4as79
gaduła
kmike
Pajęczyca
czinczewski
mdwh
twojrollercoaster
mucha anna

oraz 150 innych fanów.