iNNi Projekt LR - Szepty i krzyki

Dostępność: W magazynie

29,99 zł + premia 125 MC
Kup ten produkt w podanej wyżej cenie, a dostaniesz premię w wysokości 125 MC extra do wykorzystania na MegaTotal.pl

iNNi Projekt LR - Szepty i krzyki

Więcej widoków

Szczegóły

Niecodzienne wydawnictwo. Wspólne dzieło przyjaciół od lat współtworzących bardzo różne muzyczne światy. Będący autorem poetyckich tekstów Artur Szuba i jego iNNi to nowofalowy projekt w starym dobrym stylu lat 80'. Projekt LR to z kolei dynamiczny industrial rock. Całość uzupełnia produkcyjny kunszt lidera dark-wave'owych wariacji.pl - Janusza Jeżyńskiego, który odpowiada za brzmienie albumu i część aranżacji. Całość wzbogaca obecność kilku wyrazistych głosów, między innymi wokalistki wariacji Eli Dul.

Efekt jest zdumiewająco ciekawy i różnorodny. Nie wynika to tylko z zespolonego potencjału muzyków, ale w dużej mierze z doskonałego rozumienia swych różnorodnych i przenikających się wzajemnie ścieżek twórczych. Słychać po prostu, że udało się im osiagnąć nieuchwytną więź, spajającą kilka pokoleń tworców w jednym projekcie.

Płytę w wydaniu fizycznym uzpełnia atrakcyjny digipak, z książeczką pełną poezji Artura i nieprzeciętnych zdjęć przyjaciół zespołu, wkomponowanych w nieszabonowy design wydawnictwa. Każdy egzemplarz tej limitowanej edycji jest ręcznie numerowany przez zespół i dodatkowo zawiera specjalny bonus! A teraz do rzeczy. Zwięźle o każdej piosence z osobna, bo są tego warte:

01. Z jaką lekkością: Godne otwarcie. Poruszające zestawienie głosów, które dzieli przestrzeń dojrzałości (Maks i Ela). Minimalistyczna perełka o nieskończoności cyklu życia.
02. Separatysta: Schizofreniczna kolęda. Oczyszczająca opowieść o zgubnym, ale wabiącym komforcie izolacji od wszelkich doznań.  
03. Misja pokojowa: Transowy i cyniczny killer w industrialnej formie spod znaku LR. O nieuchronności żywiołu autodestrukcji. Bez złudzeń na progres.    
04. Wszystkie odcienie szarości: Gorzka impresja o trudnej sztuce życia, gdzie kolory często trzeba wydobywać z szarości. O tym, że lepiej podążać do niechybnego końca niż stać w miejscu. Głos: Martyna.   
05. Niezasłane łóżko: Niepojący chłodem, ale gorący i jednocześnie subtelny erotyk post factum. Bardzo intymnie i pięknie - jakby od nieodżałowanego Obywatela G.C.  
06. Red Alert: To trochę kontynuacja poprzedniego utworu, ale bardziej o sferze marzeń niż doznań. Tu też uderza mistyczny erotyzm. Muzycznie również "republikańsko", ale bez posądzeń o wtórność.  
07. Między światami: Ciekawy eksperyment. Gorzki damsko-męski duet wokalny w jednoosobowej narracji tekstu. Miłość, jedność, destrukcja... Głosy: Martyna i Roman.      
08. Bawiłem się w wojnę: Powrót industrialnej nawałnicy spod znaku LR. O niebezpiecznej wirtualnej zabawie w przemoc przed ekranem. A jednak blisko realnego zniszczenia.      
09. Anihilacja: Onirycznie. Znów wokalna para (Artur z Elą). Utwór o magicznej, ale niebezpiecznej energii tkwiącej w człowieku. Dążenie do spełnienia to jednak pułapka, choć pełna światła. I nie do końca zgubna.  
10. Pan Przezroczysty: Zaskakujący w zestawieniu z resztą, prog-rockowy drive w iście klasycznym stylu. Jeszcze raz głęboko o prawie do intymności. Tym razem z nutą autoironii.
11. 12/72: Koniec. Rytm życia jest regularny, ale skończony. Bez skrupułów. Krótko i na temat. Ale słuchaczowi wystarczy przecież znów wcisnąć strzałkę skierowaną w prawo...

Płytę sfinansowali Fani z serwisu MegaTotal.pl
mdwh
kudlaty_71
Artur Szuba
soul
gaduła
Katarzyna Szuba
gosieńka
wspione
musiq
weronika
oraz 170 innych fanów.

Płytę nagrał zespół w składzie:
Artur Szuba - teksty i wiersze, muzyka, wokal, aranżacje
Tomasz Herbrich - muzyka, wokal, aranżacje, programowanie, klawisze, elektronika, gitara, bas
Janusz Jeżyński - aranżacje, realizacja nagrań, miks, mastering, gitary, bas, perkusja, klawisze
Roman Szymański - muzyka, aranżacje, gitary, klawisze, prorgamowanie, głos
Marek Pokorniecki - gitary, aranżacje
Kamil Żuchowski - bas, aranżacje
Michał Kłosiński - wokal
Ela Dul - wokal, wiolonczela
Martyna Żyła - wokal
Weronika Szuba - wokal
Maksym Szuba - głos
Grzegorz Czuchaj - głos    

Nagrania zrealizowano w Studio wariacje.pl

Projekt okładki, opracowanie graficzne i zdjęcia: Marcin Satie Novak / nglgroup / bxl